aktuality

Co se právě děje ve světě Paliativních praktiků.

29. 4. 2024 / tisková zpráva

Kurz Péče v závěru života v ordinacích VPL odstartoval

Zvýšit dostupnost paliativní péče v regionech má za cíl uzavřený grantový program Péče v závěru života v ordinacích praktických lékařů. Vybraných 15 ambasadorů bude v průběhu 2 let mapovat péči v závěru života v regionech. Součástí je vzdělávací program, postavený praktickým lékařům na míru, který startoval 22. dubna 2024.

5. 4. 2024 / událost

Osobní setkání lektorů našeho kurzu

Lektoři kurzu měli možnost se poprvé za dobu příprav osobně setkat. Předcházely tomu desítky hodin on-line rozhovorů a e-mailové komunikace, aby připravili opravdu nabitý kurz, který tu v tomto rozsahu doposud scházel.

18. 3. 2024 / událost

První setkání lektorů našeho kurzu

V pondělí 18.3. proběhlo první setkání lektorů kurzu Péče v závěru života v ordinaci praktického lékaře

15. 12. 2023 / publikace

Naše kapitola v knize Všeobecné praktické lékařství

Kapitola Péče v závěru života v ambulanci Všeobecných praktických lékařů bude součástí aktualizovaného vydání knihy Všeobecné praktické lékařství.

14. 12. 2023 / časopis

Editorial v časopisu Paliativní medicína

MUDr. Pavel Demo a MUDr. Tereza Pacíková popsali vize a cíle programu Péče v závěru života v ordinacích praktických lékařů v časopise Paliativní medicína.

9. 12. 2023 / událost

Péče v závěru života v ordinacích praktických lékařů startuje

Tým ambasadorů a zajímavé osobní příběhy, které vedou k jedinému cíli: zlepšit dostupnost paliativní péče v regionech, a být oporou pacientům v závěru života.

15. 11. 2023 / dotazník

Paliativní praktici zkoumali potřeby praktických lékařů

Více než 350 všeobecných praktických lékařů vyplnilo dotazník, který mapoval jejich potřeby při poskytování péče v závěru života.

Partneři

Nadační fond Abakus realizuje uzavřený grantový program, prostřednictvím kterého podpoří zástupce z řad praktických lékařů z krajů napříč Českou republikou.
Nadační fond Abakus
Česká společnost paliativní medicíny
Nadační fond Kliniky paliatavní medicíny